IGŁOWE PROBLEMY

DSC02832p1in

W tym poście, tak dla odmiany, powracam do tematu szycia. Otóż uszyłam kolejną torebkę:) Można by pomyśleć, że jest to blog wyłącznie torebkowy, ale oświadczam, że w planach są również inne materiałowe cuda, jak spódnica, którą już jutro skończę! Czyli będzie też trochę ubraniowo mam nadzieję;).

Torebka zrodziła się w moim umyśle z wszelkimi detalami i starłam się ją bardzo dokładnie przemyśleć nim zabrałam się za szycie. Niestety tak się jednak nie da, bo podczas szycia, kiedy myślisz, że wszystko pójdzie sprawnie i w jedno popołudnie uszyjesz kolejną rzecz, okazuje się, że: a) zapomniałaś zrobić lamówkę do kieszonki, b) nie kupiłaś paska oraz metalowych ramek lub c) igła nie chce ci szyć! Koszmar. I tak z kilku godzin robi się kilka wyczerpujących dni, kiedy coraz bardziej tracisz nadzieję na skończenie czegoś, czego już nienawidzisz… No ale udało się i powstała torebka, która muszę przyznać zdaje egzamin. Ja natomiast dodatkowo nauczyłam się zmieniać igły i pojęłam, że nie da się wszystkiego uszyć jedną! Potrzebne ci są co najmniej 4 (przynajmniej o tylu na razie wiem), jedna uniwersalna, druga do dżinsu, inna do skóry i do stretchu.

Reasumując korzyści są podwójne: nauczyłam się trochę o igłach oraz wzbogaciłam o kolejną torebkę:)

DSC02833p1in

DSC02837p1in

W tej torebce spokojnie zmieszczą się książki. Wewnątrz ma kieszonkę na zamek (pierwszy raz w ten sposób go wszywałam!) i metkę El clavel, na zewnątrz zaś znajduje się spora kieszonka, która pomieści telefon i chustecznik :), którą starannie wykończyłam lamówką. Pasek kupiłam gotowy i przeszyłam go wielokrotnie na krzyż, by nie odpadł ;p To właśnie przy nim miałam nie lada problem, bo wszywając uchwyty do paska okazało się, że igła nie szyje tak grubej warstwy materiału i dopiero gdy kupiłam wspomniany wyżej zestaw igieł okazało się, że ta do dżinsu jest do tego idealna! :)

DSC02835p1in

DSC02838p1in

DSC02844p1in

W kolejnym poście spódnica!

Udostępnij

2 komentarze “IGŁOWE PROBLEMY

  1. Alek
    4 sierpnia 2010 - 19:11

    torebka jest śliczna:D

  2. ciapara
    4 września 2013 - 13:07

    Sliczna!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *