KSIĄŻKI O MODZIE I SZYCIU

DSC_3977s2

Oto książka-notes, w której znajdują się moje modowe inspiracje. Są to pozycje o szyciu i modzie, a raczej ich fragmenty, do których chętnie wracam, i które mogę Wam z czystym sumieniem polecić.

Pierwszą jest „Moda kobieca XX wieku” Aliny Dziekońskiej-Kozłowskiej. Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę, jeśli interesuje Was jak zmieniała się moda na przestrzenie lat. Poza wieloma fotografiami, w książce znajdują się szkice pokazujące, jak wszystko ewoluowało: długość ubrań, nakrycia głowy, dopasowanie w talii. To dobra pozycja dla kogoś, kto patrząc na kreację zastanawia się: czy to były lata 20te, 30te, a może pięćdziesiąte? ;)

Druga to „Moda. Kształty i style. Przewodnik dla projektantów” Simona Travers-Spencer’a i Zaridy Zaman. Autorzy w jasny sposób pokazują wszelkie kombinacje konkretnych części garderoby: rodzaje kołnierzyków, mankiety, wykończenia spódnic itd. oraz rodzaje materiałów. Książka pokazuje ogrom tych rozwiązań, których na co dzień w sklepach nie dostrzegamy, widząc często najprostsze rozwiązania.

Trzecia znajduje się w moich zbiorach od paru miesięcy. To „Ściegi krawieckie” Lorny Knight. Jest to znakomity przewodnik o rodzajach ściegów ręcznych i maszynowych, narzędziach i przyborach krawieckich oraz tkaninach. Znajdują się tu również porady dotyczące różnych technik krawieckich, m.in. kilka sposobów na zrobienie dziurek na guziki ;))) Całość opatrzona jest czytelnymi zdjęciami i wskazówkami tak, że korzystanie z niej to czysta przyjemność.

 

Udostępnij

3 komentarze “KSIĄŻKI O MODZIE I SZYCIU

 1. Marzenciuk
  25 maja 2012 - 16:30

  A że okładkę sama zrobiłaś i pierwszy raz bawiłaś się embossingiem to się nie chwalisz! A taka śliczna Ci wyszła ;)

 2. Maryś
  25 maja 2012 - 22:08

  cudnie!!!

 3. niw@
  28 maja 2012 - 12:10

  No okładka PIERWSZA KLASA, naprawdę ŚLICZNA !!!
  A lekturki na pewno ciekawe, świetny zbiór :)
  Pozdrowionka serdeczne !!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *