POKROWIEC NA MASZYNĘ DO SZYCIA

DSC_4664s1napis

Kupując maszynę Łucznika (w moim przypadku jest to Zofia ;) – same dziewczyny w mojej pracowni!) dostajemy w komplecie pokrowiec, by zbytnio się nie kurzyła. Pokrowiec = plastikowy worek z otworem na rączkę, który w moim przypadku szybko się rozkleił. Najpierw ratowałam go taśmą klejącą. Później dość drastycznie potraktowałam go zszywaczem i wówczas już się nie rozklejał :) Niedawno kupiłam ten piękny pasiasty materiał (nieprzemakalny, wygląda jak cerata) z przeznaczeniem na etui na aparat fotograficzny. Póki co aparat czeka, a nowym pokrowcem cieszą się maszyna do szycia (szyjemy już razem okrągły rok) oraz pedał do maszyny, który również do tej pory trzymałam w worku .

Na początku planowałam inny nieco materiał, tez paski ale kolorowe, ze starej zasłony. Ta jednak wersja sto razy bardziej mi się podoba i nie żałuję :)

DSC_4670s1napis

DSC_4675s1napis

DSC_4678s1napis

DSC_4677s1napis

Jak przyszyć rzep?

Etui na pedał zapinane jest na rzep. Przyszywam go zawsze zygzakiem i polecam ten sposób. Wówczas łatwo jest szyć tak, by było równo – staram się by zewnętrza igła zawsze wbijała się tuż za rzepem. Dzięki temu całość wygląda schludnie i nie ma się co martwić o to, że rzep się oderwie. :)

Udostępnij

5 komentarzy “POKROWIEC NA MASZYNĘ DO SZYCIA

 1. made by me yesterday
  26 lipca 2012 - 08:22

  od 3 lat moje maszyny nie mogą sie doczekać swoich pokrowców.narazie plastiki się trzymają …może dlatego odkładam to z tygodnia na tydzień…:)

 2. szWaczka
  28 lipca 2012 - 10:33

  chyba się skuszę na taki pokrowiec:) mój plastik jeszcze działa ale nigdy nie zaszkodzi wymienić go na coś nowego i bardziej kolorowego:)

 3. Agnieszka D
  23 listopada 2012 - 19:30

  Pokrowiec świetny

 4. 27zima
  17 września 2013 - 19:55

  ale śliczny

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *