TOREBKA DO ZADAŃ SPECJALNYCH I DELIKATNA TAŚMA RZEPOWA – RECENZJA

_DSC0293s1Elclavel-horz2
Tę torebkę planowałam jeszcze będąc w lipcu na wakacjach. Siedząc na drewnianym tarasie przelewałam pomysły na papier i od razu tworzyłam formy. Na początku model ten miał być szaro-czerwony, jednak zarówno skóra ekologiczna, jak i eko-zamsz w tych odcieniach całkowicie do siebie nie pasowały. Niebieska alcantara sprawdziła się tu o wiele lepiej.
_DSC0244s1Elclavel-horz2
Uchwyty przyszyłam kontrastową nicią i dodatkowo wzmocniłam nitami. Odkąd mam napownicę, montowanie tego typu elementów to czysta przyjemność. Przy zamku przykręciłam dodatkowo specjalną srebrną końcówkę, dzięki której otwieranie torebki staje się łatwiejsze.
_DSC9986s1Elclavel-vert2
Kształt torebki i jej wielkość sprawiają, że bez problemu mieści się w niej laptop. Wewnątrz na podszewce z jednej strony znajduje się duża kieszeń na drobiazgi zapinana na klapkę z rzepem, z drugiej zaś przyszyłam paski z rzepami, które przytrzymują komputer przy boku torebki, by bezpiecznie spoczywał w jednym miejscu.
_DSC0272s1Elclavel-vertaaaaaaa2
_DSC0289s1Elclavel-vert2
Rzepy których użyłam różnią się od tych dostępnych w sklepach. Są delikatne, giętkie i nadają się również do dziecięcych ubranek.
Ale po kolei. Dawniej, kiedy przyszywałam normalne rzepy zawsze robiłam to przy użyciu zygzaka, bo obszycie całości równo ściegiem prostym było nie lada wyzwaniem. Sztywny rzep, nie dawał się łatwo przymocować do tkaniny, bo szpilki nie dawały rady. Szczerze powiedziawszy właśnie dlatego starałam się go unikać w swoich projektach.
Zatem kiedy przedstawicielka firmy Nolle zaproponowała mi nowy rodzaj rzepów do testów nie wahałam się ani chwili. Postanowiłam wypróbować je przy tej właśnie torebce, by sprawdzić, czy ich delikatny charakter nadaje się również do poważniejszych rzeczy :-))).
_DSC9970s1Elclavel-vert
_DSC9976s1Elclavel-vert2
_DSC9975s1Elclavel-vert2
Ku miłemu zaskoczeniu delikatne pętelki dobrze trzymają, a mikroskopijne haczyki (choć daleko im do tych typowych) łatwo się w nie wczepiają. Obie warstwy dobrze się wzajemnie trzymają, a jednocześnie rozpięcie rzepu nie sprawia, że ma się wrażenie, że całość zaraz rozerwie materiał. :)
Poniżej widać różnice między standardowym (czarny), a delikatnym rzepem (biały).
_DSC9950s1Elclavel-vert2a _DSC9960s1Elclavel-vert
Podsumowując: delikatna taśma rzepowa daje wiele możliwości. Tutaj ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia :-)))
Udostępnij

8 komentarzy “TOREBKA DO ZADAŃ SPECJALNYCH I DELIKATNA TAŚMA RZEPOWA – RECENZJA

 1. Monika Dąbrowska
  18 września 2014 - 06:00

  Torba jest boska! Jak ją zobaczyłam, pomyślałam sobie, że też chciałabym taką mieć :) Podziwiam, ja jak na razie boję się poruszać tematu – torba :)

  • El clavel
   18 września 2014 - 07:14

   Dziękuję serdecznie! Temat torby, jest ciężki, ale wart rozważenia :) Na początek polecam grubszą bawełnę i proste torby na zakupy. Grunt to dawkować sobie stopień trudności.
   Pozdrawiam serdecznie :)))

 2. Oleyshyn
  19 września 2014 - 10:34

  Świetna torba, a te koloryyy <3 Obserwuję i zapraszam do siebie :)

 3. Odskocznia Piwi
  20 września 2014 - 10:00

  Z wpisu na wpis nie mogę się nadziwić jak bardzo jesteś wszechstronnie uzdolniona. Ta torba jest zaaa…rąbista! ;) I te paski podtrzymujące laptop – o wszystkim pomyślałaś. Ta niebieska alcantara chyba ładniej komponuję się z tą szarą skórką ekologiczną. Pasują do siebie te dwa kolorki idealnie.

 4. mru
  20 września 2014 - 15:57

  no tak pakowna torba to by mi się zdecydowanie przydała :D w sklepach o taką ciężko, a jak już są to brzydkie – nie to co Twoja, która pięknie wygląda :D

 5. Marta i Alicja
  25 września 2014 - 10:23

  To jest dopiero piękna torba! Wielka, pakowna, super kształt i kolory!!!
  Pozdrawiam!

 6. ciapara
  29 września 2014 - 14:57

  Jedno słowo tylko tu pasuje… jest wspaniała!!!!

 7. Ann
  2 października 2014 - 20:27

  Pięknie wygląda, kolory idealnie dobrane. Bez rzepa chyba byłoby ciężko, a standardowe są faktycznie mało przyjazne :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *