PIERWSZA SKÓRZANA TOREBKA…

DSC2118s1Elclavel2

Kiedy zaczynałam kurs kaletniczy w Krakowie sceptycznie podchodziłam do pracy z naturalną skórą i sądziłam, że łatwo się do niej nie przekonam. Na zajęciach nie miałam wyboru, ale w domu wybierałam tradycyjnie eko zamsz :-) Moja miłość do tego materiału chyba nigdy się nie skończy, ale powoli przekonuję się do nowego.

DSC2126s1Elclavel-horz

Ruda torebka powstała z czterech elementów. Chciałam jak najoszczędniej wykorzystać kawałek skóry jaki miałam, więc wykroiłam z niej cztery prostokąty: największy to komora główna, dwa podłużne tworzyły uchwyty, a z najmniejszego zrobiłam chwost.

Skóra ta była bardzo delikatna, więc podkleiłam ją sztywnikiem. W kaletnictwie często używa się kleju, ponieważ materiał z którym się pracuje często nie daje się okiełznać.

Bez kleju ciężko byłoby mi równo zamocować uchwyty. Pomocna okazała się tu również taśma malarska, która nie pozostawia śladów, a dzięki niej wiedziałam, w którym miejscu dokładnie je nakleić. Jak zawsze nabiłam też kilka srebrnych nitów dla wzmocnienia. :)


Model tej torebki jest prosty, ale od czegoś trzeba było zacząć. Mój Janome (tak, to mężczyzna!) poradził sobie z nią dzięki teflonowej stopce do skóry. Bywało ciężko, ale jakoś dało radę :) Póki co nie rezygnuję i już kleję kolejną torebkę. :)))))

Udostępnij

6 komentarzy “PIERWSZA SKÓRZANA TOREBKA…

 1. Zuzanna R
  6 marca 2015 - 19:33

  Może i model prosty, ale mi się bardzo podoba :). Jestem ciekawa kolejnej.
  Oglądam te Twoje dzieła i aż sama zapragnęłam sobie uszyć torebkę.

 2. Agnes
  6 marca 2015 - 19:57

  Piękna! I jaki chwościk do tego! Klej dalej bo świetnie Ci idzie!

 3. ciapara
  6 marca 2015 - 20:57

  Bosze jakie rude cudo!!!! Wspaniała!

 4. barbaratoja
  7 marca 2015 - 09:26

  Moim zdaniem torby ze skóry powinny byc proste, bo to nie tani materiał , a i użytkuje się go długo i uniwersalny powinien być.

 5. mru
  8 marca 2015 - 18:39

  ach, cudowna ;D boski ten kolor :D a takie proste torebki są najlepsze, pasują przynajmniej do wszystkiego ;D

 6. It's So Easy
  16 marca 2015 - 19:08

  ale kolor! obłęd dla moich oczu :) przepiękna :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *