SKÓRZANA SASZETKA, CZYLI O TYM, JAK NASZ KRAJ ZALEWAJĄ NERKI…

Czy nie odnosicie wrażenia, że torby nerki są ostatnio na topie? Gdzie nie spojrzę widzę człowieka z nerką na biodrach. Włączam Internet i co drugi sklep ma je w swojej ofercie! Czy świat oszalał na ich punkcie?

Może pamiętacie pierwszą (i do niedawna jedyną) saszetkę-nerkę, jaką uszyłam dwa lata temu (o TAKĄ). Od tego czasu miałam ją ze sobą kilka razy, ale nie przekonałam się do niej. Dla mnie jest za mała i ciężka we współpracy, kiedy to chcąc wyciągnąć telefon muszę wyjąć najpierw kilka innych drobiazgów, by się do niego dobrać. Okropność i strata czasu. Wiem, może to tylko ta moja nerka jest taka niepraktyczna. Może. Coś jednak musi być na rzeczy, skoro nerki zalewają kraj :))))

Nie wiem czy tego typu torby można zaliczyć do mody młodzieżowej, czy sportowej, ale mi zawsze będą się one kojarzyć dwojako. Z targowiskiem, gdzie sprzedawcy trzymali w nich duże ilości gotówki. Jak na sejf, taka nerka wydaje się nagle baaardzo pojemna ;))))))). Drugie skojarzenie to pierwsze wakacje nad morzem i mój Tata, który nosił w niej portfel i dokumenty. :) Oj, to były wakacje! Nerka na wakacje jest idealna.

Właśnie przez to drugie wspomnienie postanowiłam podarować torbę-nerkę tacie mojej koleżanki, z wdzięczności za wsparcie mojej kaletniczej przygody. :)

Nerkę uszyłam z czarnej skóry o ciekawej fakturze. Wnętrze wykończyłam błękitną podszewką i czarną lamówką. Tym razem torba wyszła bardziej pojemna od mojej :)

A Wy Drodzy Czytelnicy nosicie torby nerki, czy tak jak ja ciężko się Wam do nich przekonać ?
Udostępnij

2 komentarze “SKÓRZANA SASZETKA, CZYLI O TYM, JAK NASZ KRAJ ZALEWAJĄ NERKI…

 1. polkaknits
  23 kwietnia 2015 - 19:49

  Nerkę noszę prawie codziennie! Moja ma kieszonkę z przodu dodatkowo, na suwak i wyściełaną, na telefon. Jednak najczęściej przewieszam ją na ukos, jak torebkę, rzadziej noszę na biodrach. Pozdrawiam!

 2. mru
  25 kwietnia 2015 - 19:53

  o tak, też mi się kojarzy nerka ze sprzedawcami na targu ;D
  ale Twoja jest o niebo bardziej elegancka i efektowna ;D

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone *