Torebki i akcesoria

PIERWSZA SKÓRZANA TOREBKA…

6 marca 2015

DSC2118s1Elclavel2[df_divider el_width=”100″ style=”solid” height=”1px” accent_color=”#EEEEEE” border_size=”1px” padding=”22px 0″ position=”align_center” el_class=””]

Kiedy zaczynałam kurs kaletniczy w Krakowie sceptycznie podchodziłam do pracy z naturalną skórą i sądziłam, że łatwo się do niej nie przekonam. Na zajęciach nie miałam wyboru, ale w domu wybierałam tradycyjnie eko zamsz :-) Moja miłość do tego materiału chyba nigdy się nie skończy, ale powoli przekonuję się do nowego.

[df_divider el_width=”100″ style=”solid” height=”1px” accent_color=”#EEEEEE” border_size=”1px” padding=”22px 0″ position=”align_center” el_class=””]DSC2126s1Elclavel-horz[df_divider el_width=”100″ style=”solid” height=”1px” accent_color=”#EEEEEE” border_size=”1px” padding=”22px 0″ position=”align_center” el_class=””]
Ruda torebka powstała z czterech elementów. Chciałam jak najoszczędniej wykorzystać kawałek skóry jaki miałam, więc wykroiłam z niej cztery prostokąty: największy to komora główna, dwa podłużne tworzyły uchwyty, a z najmniejszego zrobiłam chwost.

Skóra ta była bardzo delikatna, więc podkleiłam ją sztywnikiem. W kaletnictwie często używa się kleju, ponieważ materiał z którym się pracuje często nie daje się okiełznać.

Bez kleju ciężko byłoby mi równo zamocować uchwyty. Pomocna okazała się tu również taśma malarska, która nie pozostawia śladów, a dzięki niej wiedziałam, w którym miejscu dokładnie je nakleić. Jak zawsze nabiłam też kilka srebrnych nitów dla wzmocnienia. :)

[df_divider el_width=”100″ style=”solid” height=”1px” accent_color=”#EEEEEE” border_size=”1px” padding=”22px 0″ position=”align_center” el_class=””]
[masterslider id=”11″]

[df_divider el_width=”100″ style=”solid” height=”1px” accent_color=”#EEEEEE” border_size=”1px” padding=”22px 0″ position=”align_center” el_class=””]

Model tej torebki jest prosty, ale od czegoś trzeba było zacząć. Mój Janome (tak, to mężczyzna!) poradził sobie z nią dzięki teflonowej stopce do skóry. Bywało ciężko, ale jakoś dało radę :) Póki co nie rezygnuję i już kleję kolejną torebkę. :)))))

 • Reply
  Zuzanna R
  6 marca 2015 at 19:33

  Może i model prosty, ale mi się bardzo podoba :). Jestem ciekawa kolejnej.
  Oglądam te Twoje dzieła i aż sama zapragnęłam sobie uszyć torebkę.

 • Reply
  Agnes
  6 marca 2015 at 19:57

  Piękna! I jaki chwościk do tego! Klej dalej bo świetnie Ci idzie!

 • Reply
  ciapara
  6 marca 2015 at 20:57

  Bosze jakie rude cudo!!!! Wspaniała!

 • Reply
  barbaratoja
  7 marca 2015 at 09:26

  Moim zdaniem torby ze skóry powinny byc proste, bo to nie tani materiał , a i użytkuje się go długo i uniwersalny powinien być.

 • Reply
  mru
  8 marca 2015 at 18:39

  ach, cudowna ;D boski ten kolor :D a takie proste torebki są najlepsze, pasują przynajmniej do wszystkiego ;D

 • Reply
  It's So Easy
  16 marca 2015 at 19:08

  ale kolor! obłęd dla moich oczu :) przepiękna :)

Leave a Reply