Kolekcja Marble

produkty malowane na wodzie
czym jest marble?

Marble to technika malowania farbami na wodzie.

Krople farby akrylowej upuszczone na powierzchnię zagęszczonej wody rozpływają się swoim indywidualnym tempem tworząc niepowtarzalne wzory i kompozycje. Barwy jednak nie mieszają się ze sobą, tylko wzajemnie zmuszają do zmiany miejsca. Jedna kropla przesuwa drugą, a na powierzchni obrazu powstają prawdziwe kolorowe przepychanki.

dlaczego marble?

To magiczny proces, który można obserwować godzinami.

Poznając technikę Marble pokochałam barwy, kształty i wzory, jakie powstają z maleńkich kropli farby. Urzekły mnie: brak całkowitej kontroli nad procesem malowania oraz niepowtarzalność powstających wzorów.

Nie można do końca przewidzieć, jak farby zmienią się w obraz i jak w nim zamieszają. Upuszczenie każdej kolejnej kropli to wielka niewiadoma. Nie wiem, czy rozpłynie się błyskawicznie spychając dotychczasowe barwy na bok, czy też zostanie tylko małą plamką wśród innych kolorowych plamek… To sprawia, że każdy utworzony obraz staje się niepowtarzalny i wyjątkowy.

Sam moment przekładania obrazu na powierzchnię skóry naturalnej jest magiczny, bo jak wytłumaczyć fakt, że utworzony obraz nie spływa? W kilka sekund skóra chłonie farbę, a po wyschnięciu obraz jest trwały i nie ściera się. To prawdziwa magia…

pierwsza kolekcja marble

Skórzane akcesoria MARBLE.

Obecnie powstaje pierwsza kolekcja produktów ze skóry naturalnej zdobionych techniką Marble. Jej motywem przewodnim jest hasło EXPLORE ponieważ pozwoliłam sobie na swobodę i eksperymentowanie w malowaniu, by cieszyć się samym procesem. 

Produkty Marble to prawdziwe UNIKATY. Każda sztuka jest jedyna w swoim rodzaju. Ze względu na niekontrolowany proces farbowania, nie ma możliwości by powstały dwa identyczne produkty. Wybierając produkt z oferty Marble masz pewność, że kupujesz wyjątkowy, pojedynczy egzemplarz.

W nadchodzącej kolekcji znajdą się etui na okulary, wizytowniki, breloki i kolczyki.

cechy produktów marble

Skóra

Skóra naturalna, z której powstają produkty Marble jest garbowana roślinnie. To tradycyjny sposób garbowania skóry, w którym użyto wyłacznie naturalnych garbników roślinnych.

Kolor

Użyte w kolekcji farby akrylowe charakteryzują się dużą trwałością. Kolorowe obrazy zostały dodatkowo utrwalone tradycyjną mieszanką na bazie octu, dzięki czemu nie ścierają się i nie farbują.

Unikaty

Użyta technika farbowania skóry pozwala tworzyć za każdym razem inny, niepowtarzalny obraz. Produkty zawsze różnią się od siebie malowanym wzorem, dlatego nie ma dwóch identycznych egzemplarzy.
SKLEP

Kolekcja Marble

Przejdź do sklepu i zobacz dostępne produkty z pierwszej kolekcji. Wybieraj spośród breloczków, wizytowników, etui na okulary i kilku modeli kolczyków.