O MARCE

Nazywam się Joanna Chudzicka i od 10 lat szyję torebki.

Pani Kaletnik, projektantka i konstruktorka torebek, miłośniczka szycia.

Marka EL CLAVEL powstała w 2010 roku wraz z założeniem bloga, na którym pisałam o swojej miłości do szycia. Dokładnie nie wiem kiedy szycie przerodziło się w pasję, a pasja w zawód. W 2016 roku skończyłam krakowską szkołę kaletniczą, zdałam egzamin czeladniczy i dziś z dumą mówię o sobie #PaniKaletnik.

W 2018 roku założyłam pracownię kaletniczą EL CLAVEL, gdzie szyję torebki i akcesoria z tkanin i skóry naturalnej.

O moich początkach przeczytasz TUTAJ.


“Projektowanie i konstrukcja torebek sprawiają mi najwięcej satysfakcji. Tworząc nowy model dbam o to, aby był wytrzymały i funkcjonalny, a proporcje i dobrane materiały wydobyły z niego piękno.”


OKUCIA

Dla kaletnika okucia są jak biżuteria. Metalowe elementy stosowane w torebkach i akcesoriach EL CLAVEL stanowią wynik wieloletnich poszukiwań. Niklowane okucia w kolorze srebra pochodzą od sprawdzonych dostawców i spełniają wysokie standardy jakości.


EL CLAVEL. Elegancja. Prostota. Jakość.


TKANINY

Materiały stosowane w produktach EL CLAVEL, to głównie tkaniny tapicerskie i kaletnicze, charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Zawsze staram się by model szyty z danej tkaniny wydobył z niej piękno. Syntetyczne zamsze, wyszukane plecionki, czy ciekawe tłoczenia stanowią trzon kolekcji.SKÓRA

Skóra naturalna stosowana w torebkach EL CLAVEL to głównie skóra licowa, bydlęca. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i jest łatwa w pielęgnacji. Produkty szyte ze skóry naturalnej często występują w krótkich seriach, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi.


PRACOWNIA

Pracownia EL CLAVEL mieści się we Wrocławiu. Tutaj wszystko zaczyna się od pomysłu, który następnie trafia na papier i staje się realnym projektem. Kwestie techniczne i estetyczne są dokładnie obmyślane, tworzony jest szablon, krojone są elementy wyrobu, by w końcowym etapie rozpocząć szycie. Zdarza się, że pierwotna wersja jest niewystarczająca, więc prototyp jest szlifowany tak długo, aż uzyska się ideał.