O marce

Czyli kilka słów o pracowni

Marka EL CLAVEL powstała w 2018 roku z zamiłowania do rzemiosła i pracy rąk, jako przeciwstawienie dla masowej produkcji pochodzącej z anonimowych fabryk. Wszystkie etapy tworzenia produktów, od projektu po wykonanie, odbywają się we wrocławskiej pracowni i są wynikiem pracy doświadczonego rzemieślnika. Torebki, portfele i akcesoria są tu ręcznie wycinane, klejone i malowane, a następnie szyte na maszynie i przygotowywane do wysyłki. Wybierając produkt EL CLAVEL masz świadomość, że przedmiot, który kupujesz został wyprodukowany w Polsce z poszanowaniem kaletniczej tradycji.

Dużą uwagę w projektowaniu przywiązuję do funkcjonalności i trwałości. Proste formy, brak zbędnych ozdobników i przemyślane konstrukcje – to wyznaczniki produktów mojej marki, które nie podążają za modą, a mają służyć przez lata. Oferta skierowana jest do świadomych klientek, które cenią sobie ponadczasowość modelu, a nie jego sezonowość.

Produkty występują w trzech liniach:

TKANINA – To torebko-plecaki, torebki, nerki i kosmetyczki wykonane z wytrzymałych tkanin syntetycznych. Modele są funkcjonalne i lekkie, co stanowi ich dużą zaletę. Te produkty są obecnie stopniowo wycofywane z oferty, ze względu na chęć odejścia w stronę naturalnych surowców. W sklepie dostępne są ostatnie sztuki. Produkty z tej linii są dostępne od ręki.

SKÓRA NATURALNA – To torebki, portfele i inne akcesoria wykonane ze skóry naturalnej licowej. To klasyczne i funkcjonalne modele o przemyślanej konstrukcji. Ich główną ozdobą jest sama skóra naturalna – jej faktura i kolor, a dopełnienie stanowią okucia w kolorze srebra. Produkty z tej linii są dostępne od ręki lub szyte na zamówienie.

MARBLE – to akcesoria szyte ze skóry naturalnej garbowanej roślinnie, malowane farbami w technice Marble. Każda sztuka jest unikatowa i niepowtarzalna. Wybierając produkt z tej linii masz pewność, że jest on jedyny w swoim rodzaju. Skóra roślinna z czasem nabiera charakteru, staje się ciemniejsza i pokrywa się patyną, ale to jej duża zaleta. Na takim produkcie z biegiem lat zapisują się Twoje wspomnienia. Produkty z tej linii dostępne są od ręki.

Możesz na bieżąco śledzić pojawiające się kolekcje poprzez Facebook, Instagram lub zapisując się do newslettera.

„Torebka czy portfel mogą być czymś więcej niż tylko przedmiotami. To zapis historii i emocji osoby, która je nosi. Nadawanie rzeczom znaczenia buduje przywiązanie i sprawia, że dany przedmiot nabiera dla nas większej wartości. Tym jest dla mnie minimalizm – to uważność i świadomość posiadanych rzeczy, która prowadzi do przemyślanego nabywania przedmiotów. To radość z małych rzeczy i umiejętność bycia tu i teraz.”

POZNAJ RZEMIEŚLNIKA

Założycielką marki EL CLAVEL jest Joanna Chudzicka – kaletnik, pedagog, projektantka i konstruktorka torebek. #panikaletnik

Z szyciem związana jestem od 2007 roku, kiedy to uszyłam pierwszą torebkę. Mój Dziadek widząc zapał z jakim ją tworzyłam, podarował mi starego Łucznika i tak się zaczęło. Doskonaliłam swoje umiejętności sama, ukończyłam szkołę kaletniczą, a w 2016 roku uzyskałam tytuł zawodowy czeladnika kaletnika. Od tamtej pory moja pasja przerodziła się w zawód.