BLUZKA MOTYL – TUTORIAL

Przeglądając zeszłoroczne zdjęcia natknęłam się na jeszcze dwie sesje na „nietypowej ścianie”, o której pisałam latem. Pierwsza z nich to bluzka motyl, którą szyłam z delikatnej, ażurowej dzianiny. Tegoż lata w wielu sklepach moją uwagę przykuwały kwieciste, łąkowe spódnice, sukienki, czy bluzki. Jedna z nich miała właśnie taki oto kształt:

DSC_0874s1

Bluzka motyl – TUTORIAL

To łatwa do uszycia bluzka, a przy tym bardzo efektowna. Jak widać powyżej powstała z jednego kawałka materiału, złożonego od góry. Boki tkaniny (od ramion do samego dołu) obcięłam w wyraźny łuk, materiał podwinęłam i obszyłam. Tak samo obszyłam dół bluzki. Dekolt wycięłam ze zrobionego wcześniej szablonu z innej ulubionej koszulki i również obszyłam go podwijając materiał. Na koniec całość ułożyłam równo na stole lewą stroną do środka i spięłam szpilkami. Kredą krawiecką obrysowałam talię używając ulubionej bluzki jako wzoru. Na koniec obrysowane części przeszyłam na prawej stronie prostym ściegiem (rozpoczynając od wysokości biustu). Ot tyle! :)

Na wykonanie tej bluzki wystarczy metr bieżący materiału. Ja miałam go trochę mniej, dlatego też moja bluzka przy rękach wyciągniętych do boku sięga tylko do połowy długości od ramienia do łokcia. Myślę, że równie dobrze może sięgać łokcia, wówczas falbana, która układa się po boku będzie większa. :)

DSC_1071s1

DSC_1081s1-horz

Mam nadzieję, że opis wykonania bluzki jest jasny. W razie wątpliwości – służę pomocą! :)))